Трафикът през Ормузкия проток се увеличава, но остава далеч под нивата отпреди войната
Трафикът през Ормузкия проток постепенно се увеличава, като през последните 24 часа през него са преминали най-малко две дузини търговски кораби, но въпреки това той остава далеч под предвоенните нива от около 110 кораба дневно. Увеличението се дължи на споразумение между Иран и САЩ за създаване на гореща линия за комуникация с цел предотвратяване на инциденти. Въпреки постигнатия през юни временен договор за намаляване на напрежението, корабопотокът все още не се е възстановил напълно.
Източник: