СВОДКА

Трафикът през Ормузкия проток се увеличава, но остава далеч под нивата отпреди войната

Трафикът през Ормузкия проток постепенно се увеличава, като през последните 24 часа през него са преминали най-малко две дузини търговски кораби, но въпреки това той остава далеч под предвоенните нива от около 110 кораба дневно. Увеличението се дължи на споразумение между Иран и САЩ за създаване на гореща линия за комуникация с цел предотвратяване на инциденти. Въпреки постигнатия през юни временен договор за намаляване на напрежението, корабопотокът все още не се е възстановил напълно.

Източник:

← Към Свят