Изложба на словенското артистично дуо Ника Облак и Примож Новак ще бъде представена в София
Изложба на словенското артистично дуо Ника Облак и Примож Новак ще бъде открита на 25 юни в галерия Automatic в София и ще продължи до 27 юли, като експозицията може да бъде разгледана денонощно. Творбите "Circular Cycle" и "Where do we come from? What are we? Where are we going?" разглеждат теми за повтаряемостта на човешкото поведение и взаимоотношенията между човека и технологиите. Инсталацията представя човек, затворен в екран, който се движи и задвижва монитора като колело, като метафора за постоянната свързаност с дигиталните устройства.
Източник: