КНДР ще използва статута са на ядрена държава, за да се справи с глобалната несигурност
Севернокорейският лидер Ким Чен Ун заяви, че пълното използване на статута на страната като ядрена държава е единственият начин за справяне с непредсказуемата международна ситуация, като обвини САЩ в задълбочаване на кръвопролитията в Европа и Близкия изток. Той подчерта, че постоянното укрепване на ядрените сили от страна на Вашингтон и Сеул прави ситуацията на Корейския полуостров по-опасна и има за цел атака срещу Северна Корея.
Източник: