Азотноторовият завод в Стара Загора е открит на 23 юни 1963 г.
На 23 юни 1963 г. официално е открит Азотноторовият завод край Стара Загора, изграден за четири години с помощта на съветски специалисти и технологии. В предприятието, което става стълб на тежката химическа промишленост в България, се произвеждат редица продукти като амониева селитра, амоняк и азотна киселина. Заводът е преименуван няколко пъти през годините, а от 1989 г. носи името „Агроб“.
Източник: