СВОДКА

Започна мандатът на новия състав на ЦИК

Нов състав на Централната избирателна комисия встъпва в 5-годишен мандат, назначен с указ на президента Илияна Йотова след процедура по номинации от парламентарните партии. Представителите са разпределени според квотите в Изборния кодекс, като "Прогресивна България" получава 7 места, ГЕРБ-СДС – 3, ПП-ДБ и ДПС – по 2, а "Възраждане" – 1, а ПП-ДБ заяви намерение да сезира Конституционния съд заради методиката на разпределение. Начело на комисията застава Георги Хорозов, а президентът призова новия състав да върне доверието на гражданите в изборния процес.

Източник:

← Към Политика