За първи път от 2009 г. акциите на "Газпром" паднаха под 100 рубли
Акциите на "Газпром" паднаха под психологическата граница от 100 рубли за първи път от 2009 г., като в понеделник се сринаха с 5,82% до 98,41 рубли на Московската борса. Анализатори свързват спада с нарастващия геополитически натиск и рисковете от понижение на цените на петрола, а държавата, като основен акционер, вече обяви, че за 2024 г. няма да изплаща дивидент.
Източници (3):