Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Председателят на Народното събрание Михаела Доцова ще открие 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа в София, която се провежда под надслов „Интерпарламентарен диалог, укрепване на добросъседството и на европейската перспектива на региона“. През 2026 г. се навършват 30 години от приемането на Софийската декларация за добросъседски отношения и създаването на организацията. С форума приключва българското председателство на парламентарното измерение на процеса, което ще бъде предадено на следващата държава.
Източник: