ВСУ удариха центъра за космически комуникации "Дубна" в Подмосковието
Украинските въоръжени сили атакуваха с дронове центъра за космически комуникации "Дубна" край Москва, като жителите са чули силни взривове. Според руски източници няма пострадали и не са прекъснати сателитните връзки, а депутати твърдят, че целта е била да се наруши работата на отбранителната промишленост и важните комуникации. Центърът, построен за Олимпиадата през 1980 г., е използван за международни телефонни разговори и правителствена връзка.
Източник: