СВОДКА

Джей Ди Ванс твърди, че не е бил пренебрегнат от Арагчи

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отрече да се е почувствал пренебрегнат от иранския външен министър Абас Арагчи, който не му стисна ръката и напусна пресконференцията. Ванс обясни, че иранците нямат същите гаранции по Първата поправка като американците, а ограниченото им общуване с журналистите се дължи на политически ограничения, а не на провал на преговорите. Той добави, че въпреки медийната буря срещите са продължили около девет часа и са били продуктивни.

Източник:

← Към Свят