СВОДКА

Какви са проблемите на Витоша?

Общинският съветник Бойко Димитров заяви, че Планът за управление на Витоша е изтекъл още през 2014 г. и е трябвало да бъде приет за периода 2015-2024 г., но процедурите неоправдано са се проточили. Според него липсата на план възпрепятства развитието на планината, като е необходимо да се намери баланс между желанието на инвеститорите за строителство и настояването на гражданите за достъпна планина. Димитров подчерта, че възстановяването на занемарените хижи и пътеки е отговорност най-вече на държавата и природния парк.

Източник:

← Към България