СВОДКА

София и Джакарта планират по-тясно сътрудничество в транспорта и туризма

Българският министър на външните работи Велислава Петрова и заместник-министърът на външните работи на Индонезия Мухамад Анис Мата обсъдиха задълбочаване на сътрудничеството в областта на транспорта, логистиката и туризма по време на работната му обиколка в Европа. Двете страни се обединиха около потенциала за развитие на икономическите връзки, като специално внимание бе отделено на българските морски пристанища и културния обмен. В отделна среща заместник-министър Христо Полендаков потвърди желанието 70-ата годишнина от установяването на дипломатическите отношения да стимулира по-нататъшното разширяване на политическия диалог.

Източник:

← Към Политика