СВОДКА

И Чехия забранява телефоните в училищата от 2027 г.

Чешкото правителство внесе законопроект, който забранява използването на мобилни телефони в училищата от септември 2027 г., включително по време на междучасия, с изключения за здравословни причини и образователни цели. Премиерът Андрей Бабиш обяви, че се обмисля и отделен законопроект за забрана на достъпа на деца до социални мрежи.

Източник:

← Към Свят