Преди се срамувах заради германците, сега - заради руснаците
Дирк Емерих, израснал в Москва в германско дипломатическо семейство, споделя, че като дете се е срамувал от престъпленията на германците, но сега изпитва срам от руснаците. Той си спомня как на 12-годишна възраст е бил дълбоко впечатлен от книга за съветски деца по време на нацистката окупация в Украйна. Сега, 85 години след нападението на хитлеристка Германия срещу СССР, Емерих вижда паралели и изпитва нов срам заради действията на Русия.
Източник: