СВОДКА

Чешкото правителство не включи президента Петр Павел в делегацията за срещата на НАТО

Чешкото правителство обяви, че няма да включи президента Петр Павел в делегацията за срещата на върха на НАТО през юли, като премиерът Андрей Бабиш мотивира решението с необходимостта да защитят позицията си относно ниските разходи за отбрана. Въпреки че от присъединяването на Чехия към НАТО през 1999 г. президентите почти винаги са водили делегациите, Павел е в конфликт с правителството, особено с евроскептичната Партия на автомобилистите.

Източник:

← Към Политика