Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Абитуриентите, завършили средно образование тази година, трябва сами да внасят здравноосигурителните си вноски през лятото, докато не започнат работа или редовно обучение, съобщиха от НАП-Габрово. Месечната вноска е 43,08 лева, а задължението важи и за зрелостниците, които предстои да се запишат във висше училище. За целта те трябва да подадат декларация образец №7 до 25-о число на месеца, следващ този, в който е възникнало задължението.
Източник: