Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община, заяви кметът Васил Терзиев
Кметът на София Васил Терзиев заяви, че развитието на Витоша не може да бъде обсъждано без участието на Столичната община, след като тя не е била поканена на посветена на планината среща. Той подчерта необходимостта от съвместна работа между институциите, изготвяне на нов план за управление, подобряване на достъпа и дългосрочна стратегия. Терзиев призова за подписване на меморандум между всички заинтересовани страни, който да формализира ангажиментите и времевия хоризонт за изпълнение на мерките.
Източник: