СВОДКА

Председателите на парламентите на България и Северна Македония ще се срещнат утре в кулоарите на Парламентарната асамблея на ПСЮИЕ

Председателят на парламента на Северна Македония Африм Гаши пристига в София за 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа, където утре ще се срещне с българския си колега Михаела Доцова. Гаши заяви, че целта му е да подобри пряката комуникация между двата парламента, която до момента е била затруднена поради политическата ситуация и честите избори в България. Той подчерта, че е необходимо двете страни да продължат напред и да намерят начин да бъдат заедно в Европейския съюз, като ги обединява бъдещето, а не миналото.

Източник:

← Към Политика