СВОДКА

ИРНА: Иран заяви, че водещият принцип в преговорите със САЩ е „ангажимент срещу ангажимент“

Говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи заяви, че водещият принцип в преговорите със САЩ е „ангажимент срещу ангажимент“ и че Техеран ще следи внимателно изпълнението на задълженията от другата страна. Това изявление дойде след интензивни преговори в Швейцария между иранска делегация, водена от председателя на парламента, и американска делегация, водена от вицепрезидента, с посредничеството на Пакистан и Катар. Преговорите бяха съсредоточени върху прилагането на разпоредбите на меморандума за разбирателство относно прекратяването на войната.

Източник:

← Към Свят