Забраниха ползването на питейна вода за поливане в Кюстендил
Кметът на Община Кюстендил издаде заповед, с която въвежда пълна забрана за използване на питейна вода за напояване, поливане, миене на улици и автомобили, като нарушителите ще бъдат санкционирани. Мерките са предприети във връзка с писмо на областния управител и отменят предишна заповед по същия въпрос. Контролът по изпълнението е възложен на заместник-кмета, а заповедта е връчена на кметовете, полицията и водоснабдителното дружество.
Източник: