Депутати от Велико Търново питат министъра на околната среда и водите за "Кроношпан"
Депутати от област Велико Търново ще отправят въпрос към министъра на околната среда и водите за етапа на инвестицията за нови пречиствателни съоръжения в "Кроношпан" и дали МОСВ е извършвало проверка. Това стана ясно след среща на народни представители с областния управител, на която бе обсъдено възобновяването на производствената лента в завода, предизвикало множество сигнали за замърсен въздух. Парламентаристите ще настояват за цялостна проверка на дейността на предприятието и спазването на екологичните изисквания през годините.
Източник: