Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в столичния автобусен градски транспорт
Столичният автобусен транспорт назначи 25 нови чуждестранни шофьори, но недостигът на водачи остава сериозен проблем както в България, така и в Европа. От началото на годината са се пенсионирали 122 шофьори, а средната възраст на водачите е над 50 години, като едва 3% са под 25-годишна възраст. Директорът на дружеството подчерта, че са необходими по-сериозни структурни промени и по-ефективно използване на ресурсите за справяне с кризата.
Източници (2):