Анди Бърнам официално се кандидатира за премиер
Анди Бърнам официално обяви кандидатурата си за министър-председател на Великобритания, часове след оставката на Киър Стармър. Бившият кмет на Голям Манчестър се завърна в Камарата на общините, след като спечели частичните избори в Мейкърфийлд. Подкрепата от бившия здравен министър Уес Стрийтинг, който се оттегли от надпреварата, затвърди позицията на Бърнам като фаворит за лидер на Лейбъристката партия.
Източник: