Българската православна църква винаги е била съпричастна към приемната грижа и отношението към детето, каза отец Михаил
Архиерейският наместник на Самоковската духовна околия отец Михаил Колев заяви, че Българската православна църква винаги е била съпричастна към приемната грижа и отношението към детето. Той благодари на БТА и Агенцията за социално подпомагане за дискусията по инициативата „Приеми ме“ и изрази изненада от желанието на държавните органи да развиват приемната грижа, както и от наличието на необходимите специалисти в България.
Източник: