СВОДКА

In memoriam: Сбогом, Льоди! Сбогом, приятелю

Людмил Стоилов – Льоди, китаристът на легендарната група „Бараби блус бенд“, е починал. Той беше един от най-истинските български блусари, свирил дълги години на столичния булевард „Граф Игнатиев“ и оставил трайна следа с тежката, некомерсиална музика на групата. Бараби блус бенд останаха култови за тесен кръг фенове, а песните им се превърнаха в символ на мизерията и болката от 90-те години.

Източник:

← Към Култура