Депутатът Анди Бърнъм обяви, че ще се кандидатира за поста на министър-председател на Обединеното кралство
Депутатът от Лейбъристката партия Анди Бърнъм обяви, че ще се кандидатира за министър-председател на Обединеното кралство, след като спечели частични избори и се завърна в Камарата на общините. Неговата кандидатура получи подкрепа от бившия министър на здравеопазването Уес Стрийтинг, който се оттегли от надпреварата, засилвайки позицията на Бърнъм като фаворит.
Източници (2):