Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир
Общинският съвет в Радомир одобри изграждането на паметник в село Извор, посветен на местните жители, загинали в Балканските войни, Първата и Втората световна война. Мемориалът ще бъде финансиран чрез дарения и спонсорство, без да се използват средства от общинския бюджет. Проектът цели съхраняване на историческата памет и признателност към саможертвата на загиналите.
Източник: