От полицията в Шумен призоваха да не се подценяват опасностите, свързани с правенето на снимки и видеоклипове на рискови места
Шуменската полиция предупреди за опасностите от правене на снимки и видеоклипове на рискови места, тъй като все по-често деца и тийнейджъри се качват по високи съоръжения за ефектни селфита. Повод за апела стана инцидент, при който двама младежи се изкачваха по високо съоръжение, но бяха инструктирани от полицията да слязат безопасно, без да пострадат. След случая инспектор от Детска педагогическа стая проведе разговор с младежите и родителите им за сериозните рискове от подобни прояви.
Източник: