СВОДКА

Не знам накъде да вляза в метрото: Проверка на условията за придвижване на незрящите на станция Сердика

Комисията за защита от дискриминация установи пропуски в достъпността на метростанция "Сердика" за незрящи, като липсват предупредителни и водещи линии към стълбите и турникетите. Ще бъдат инспектирани всички метростанции в София, светофарните уредби и обществените сгради, след което ще се изготвят препоръки към отговорните институции. Според председателя на Съюза на слепите нормативната уредба е добра, но не се изпълнява, докато изпълнителният директор на "Метрополитен" заяви, че метрото спазва европейските стандарти.

Източник:

← Към България