Сачева сезира ПАСЕ заради посегателствата срещу българските институции в РСМ
Депутатът от ГЕРБ Деница Сачева сезира Парламентарната асамблея на Съвета на Европа заради посегателствата срещу български институции и граждани в Северна Македония. Повод за писмото е палежът на дипломатически автомобили пред посолството в Скопие, който според нея не е изолиран инцидент, а част от тенденция на враждебност, подхранвана от негативна реторика и липса на мерки срещу речта на омразата. Сачева призовава Съветът на Европа да обърне внимание на проблема, за да не се допусне подобни нападения да станат норма.
Източник: