СВОДКА

Бивш кмет на Манчестър погледна към премиерския пост

Бившият кмет на Манчестър Анди Бърнам обяви намерението си да се включи в надпреварата за лидерския пост на Лейбъристката партия и премиерския пост, след като Киър Стармър подаде оставка. Бърнам благодари на Стармър за всеотдайността му и подчерта, че е важно преходът да бъде организиран и отговорен. Той влезе в парламента през юни 2026 г., което беше разглеждано като стъпка към оспорване на лидерството на Стармър.

Източник:

← Към Политика