СВОДКА

Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир

Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна записка за изработване на план за нов електропровод към вятърната централа „Орисол - 2“ по искане на инвеститора. Решението дойде след продължителни дебати в присъствието на десетки граждани, които изразиха притеснения относно въздействието на проекта върху околната среда и природата в района на планината Голо бърдо. Кметът на Радомир отбеляза, че темата е съпътствана от напрежение, внушения и политически спекулации.

Източник:

← Към България