СВОДКА

Анди Бърнам се кандидатира за лидер на Лейбъристката партия след оставката на Стармър

Кметът на Манчестър Анди Бърнам официално обяви, че ще се кандидатира за наследник на Кийр Стармър начело на Лейбъристката партия, като благодари на напускащия лидер за неговата отдаденост в труден период. Бившият министър на здравеопазването Уес Стрийтинг заяви, че няма да участва в надпреварата и публично подкрепи кандидатурата на Бърнам, като призова за единство в партията.

Източник:

← Към Политика