Кюстендил забрани използването на питейна вода за поливане и миене на коли
Кметът на Кюстендил Огнян Атанасов забрани използването на питейна вода за непитейни нужди заради намаляващия дебит на водоизточниците в горещото време. Забраната включва поливане, миене на улици, дворове и автомобили, като глобите варират от 50 до 5000 лева. Подобна мярка беше въведена и в община Кочериново преди месец.
Източник: