СВОДКА

Новият план за управление на „Витоша“ може да започне да се разработва в началото на 2027 г., съобщи министърът на околната среда

Министърът на околната среда Росица Карамфилова обяви, че работата по новия план за управление на природен парк „Витоша“ може да започне в началото на 2027 г. Първият етап ще включва изготвяне на публично задание за планиране, като преди това през април беше прекратено административното производство по предишния проект за план. Това стана ясно след среща в Министерството на регионалното развитие, посветена на законодателни промени за развитието на парка.

Източник:

← Към България