СВОДКА

Киър Стармър си подаде оставката като премиер на Великобритания

Премиерът на Великобритания Киър Стармър подаде оставка и като министър-председател, и като лидер на Лейбъристката партия. В прощалното си слово той заяви, че е наследил партията в тежко състояние, но е успял да я възстанови и да върне доверието в икономиката и сигурността. Стармър подчерта, че приема решението на партията, според което не е най-добрият кандидат за предстоящите избори, и винаги е поставял страната на първо място.

Източник:

← Към Политика