СВОДКА

Износът на ирански петрол през Ормузкия проток достигна рекордно високо ниво

Иран увеличи износа на петрол през Ормузкия проток до рекордно ниво от началото на конфликта в края на февруари, след като Вашингтон отмени ограниченията за кораби, влизащи в иранските пристанища. Три супертанкера под американски санкции превозват около 6 милиона барела ирански петрол към Сингапур, откъдето суровината обикновено се насочва към Китай. Според Bloomberg се наблюдава и увеличение на общия трафик през пролива, през който преди конфликта преминаваха приблизително 20% от световните доставки на петрол и втечнен природен газ.

Източник:

← Към Икономика