"Витоша има нужда от спасение": Готви се нов план за управление на природния парк и законодателни промени
В среща, организирана от Министерството на регионалното развитие и благоустройството с участието на трима министри, председателя на Народното събрание и граждански организации, беше направена първа стъпка към цялостно решение на проблемите на Природен парк "Витоша". Регионалният министър Иван Шишков обяви, че институциите ще работят по законодателни промени за модерна нормативна рамка и по възлагане на нов План за управление на парка.
Източник: