СВОДКА

Стармър подаде оставка, вероятно Анди Бърнам го сменя

Британският премиер Киър Стармър обяви днес, че подава оставка, след като разговаря с крал Чарлз Трети. Президентът на САЩ Доналд Тръмп коментира, че Стармър се е провалил по въпросите на имиграцията и енергетиката. Очаква се новият министър-председател да бъде Анди Бърнам, бивш кмет на Манчестър, след катастрофалните резултати на Лейбъристката партия на местните избори.

Източник:

← Към Политика