Почина първият и единствен афганистански космонавт Абдул Ахад Моманд
Първият и единствен афганистански космонавт Абдул Ахад Моманд е починал на 67-годишна възраст в Германия от онкологично заболяване. Той влиза в историята през 1988 г., когато като част от съветската програма "Интеркосмос" излита към орбиталната станция "Мир" и извършва наблюдения над Афганистан. След мисията Моманд е удостоен със званието Герой на Съветския съюз.
Източник: