Провериха достъпността в столичното метро за незрящи хора
Комисията за защита от дискриминация даде начало на нов етап от националната кампания "Достъпна България", насочен към подобряване на достъпната среда за хората със зрителни увреждания. Първата проверка беше извършена на метростанция "Сердика", като участниците проследиха маршрутите и обсъдиха предизвикателствата пред незрящите. Проверките ще продължат на други обществени места, за да се идентифицират и отстранят конкретни пречки пред свободното придвижване.
Източник: