СВОДКА

Бивш южнокорейски министър на правосъдието бе осъден на 25 години затвор

Бившият южнокорейски министър на правосъдието Пак Сон-дже бе осъден на 25 години затвор за участие в неуспешния опит за налагане на военно положение в страната през декември 2024 г. Той е признат за виновен в бунт, тъй като е разпоредил подготовка на затворите за евентуални арести на опозиционни представители. Бившият президент Юн Сук-йол, който обяви военното положение, също получи доживотна присъда, а наскоро бе осъден на 30 години за провокация с дронове срещу Северна Корея.

Източници (2):

← Към Свят