Област Добрич е изправена пред нарастващ недостиг на работна сила заради демографския спад, показва анализ на Българската стопанска камара
Демографският спад, застаряването на населението и изтичането на млади хора създават нарастващ риск от недостиг на работна сила в област Добрич, което ограничава възможностите за бъдещо икономическо развитие. Анализ на Българската стопанска камара показва, че населението на областта е едва над 145 хиляди души, а естественият прираст остава отрицателен, като миграционните процеси не компенсират загубите. Въпреки това икономиката на региона бележи растеж, като брутният вътрешен продукт се е увеличил с 45 процента.
Източник: