Националният исторически музей откри нова постоянна експозиция в Земенски манастир „Св. Йоан Богослов“
На 18 юни в двора на Земенския манастир „Св. Йоан Богослов“ беше тържествено открита новата постоянна експозиция „Икони и утвар от църквата на Земенски манастир“. Събитието събра представители на местната власт, жители и гости на града, както и специалисти от Националния исторически музей. Експозицията представя елементи от иконостаса на Земенската църква и църковна утвар, като цели да обогати посетителското преживяване в манастира.
Източник: