Защо пълното изключване на захарта може да навреди на здравето
Пълното изключване на захарта от хранителния режим може да доведе до негативни последици за здравето, показва ново изследване на учени от Кувейт. При експерименти с мишки липсата на захароза предизвиква промени в чревната микрофлора, влошаване на контрола на кръвната захар и признаци на инсулинова резистентност. Тези нарушения, както и свързаните с тях възпалителни процеси, увеличават риска от развитие на диабет тип 2.
Източник: