СВОДКА

523 млн. лв. за пътна безопасност стоят неизползвани, България е сред първенците по жертви на пътя

Сметната палата установи, че близо 523 млн. лева от Фонда за безопасност на движението остават неизползвани, като средствата са насочвани за ремонти на сгради и климатици, а не за подобряване на пътната безопасност. В същото време България продължава да бъде сред страните с най-висока смъртност по пътищата в Европейския съюз, а броят на катастрофите и тежко ранените расте. Одитът констатира неефективно управление на фонда от страна на МВР.

Източник:

← Към Крими