Бившият министър на правосъдието на Южна Корея получи 25 години затвор
Бившият министър на правосъдието на Южна Корея Пак Сун-дже беше осъден на 25 години затвор за участие в неуспешния опит за налагане на военно положение от президента Юн Сук-йол през декември 2024 г. Предишният месец бившият президент Юн получи доживотна присъда за ръководене на бунт и опит за установяване на военно положение, а прокуратурата беше поискала смъртно наказание.
Източници (2):