СВОДКА

Двама ученици откриха огън в гимназия във Филипините, има загинали и ранени

Трима души бяха убити, а петима ранени при стрелба в училище във Филипините, като полицията е арестувала двама заподозрени, сред които непълнолетен ученик. Инцидентът стана в Националната гимназия "Сан Хосе" в град Таклобан, а властите разследват мотивите за нападението. Подобни стрелби са рядкост в страната, като последният тежък случай беше през 2022 г.

Източник:

← Към Крими