СВОДКА

Северна Корея обвини САЩ и Запада във възраждане на нацизма

Северна Корея обвини САЩ и западните държави, че подхранват възраждането на нацизма, като повод за критиката стана годишнината от нахлуването на нацистка Германия в Съветския съюз. В публикация на държавната агенция KCNA се твърди, че опасността от неонацизма е особено сериозна на фона на ситуацията в Украйна и се свързва с подкрепата на Запада за Киев. Пхенян се зарече да осуети опитите за възраждане на нацизма, като изявлението цели да оправдае руската инвазия в Украйна и да демонстрира солидарност между двете държави.

Източник:

← Към Свят