СВОДКА

Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток

Иранското министерство на външните работи обяви, че е постигнато споразумение със Съединените щати за безопасен транзит през Ормузкия проток по време на преговорите в Швейцария. Двете страни се споразумяха за 60-дневна пътна карта за окончателно споразумение и създадоха Комитет на високо равнище за политически надзор, като техническите екипи ще продължат да обсъждат оставащите въпроси.

Източник:

← Към Свят