22 юни 1941 г.: Кремъл бомбардира мощно Добрич
На 22 юни 1941 г., въпреки че България и СССР не са във война, съветската авиация бомбардира град Добрич. Това е акт на необоснована агресия срещу мирна държава, която счита Съветския съюз за свой освободител. Бомбардировката се случва, докато цар Борис III успява да запази България извън активни военни действия.
Източник: